Konferencja w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu

Data publikacji: piątek, 22 grudnia 2017

W przedświątecznym klimacie, 21 grudnia, w Zespole Szkół Centrum Szkół Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu odbyła się konferencja podsumowująca praktyki zawodowe uczniów, realizowane wspólnie z Małopolskim Centrum Edukacji Sp. z o. o. w ramach programu unijnego Erasmus+ „Europa w Nowym Targu – podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez europejskie praktyki”.

Uczniowie szkoły realizują projekt VET, złożony przez Małopolskie Centrum Edukacji Sp. z o. o., korzystając ze środków unijnych od 2015 roku, kiedy to w lipcu wyjechała pierwsza grupa na praktyki zawodowe do Grecji.

Oprócz kilku grup, które co roku od tamtej pory wyjeżdżają do Grecji, uczniowie odbywają praktyki także w innych malowniczo położonych europejskich krajach: we Włoszech i w Portugalii. Są to uczniowie następujących kierunków: agrobiznes, architektura krajobrazu, turystyka wiejska, technologia żywności, technologia żywienia i usług gastronomicznych oraz weterynaria.

Na konferencji wśród gości nie zabrakło przedstawicieli lokalnych przedsiębiorców, biur podróży, kuratorium oświaty, ośrodka doradztwa rolniczego czy agencji restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa, a gościem specjalnym była Hana Šebestova, przedstawicielka greckiej organizacji non-profit Filoxenia, która opowiadała o działalności organizacji w ogóle i kilkuletniej współpracy z MCE i ze szkołą.

Dyrektor szkoły Marian Nowak wraz z Prezesem Zarządu Małopolskiego Centrum Edukacji Sp. z o. o. Rafałem Leśniakiem, wręczyli uczniom, którzy odbyli praktyki zagraniczne, certyfikaty unijne.

Galeria zdjęć: Konferencja "Europa w Nowym Targu - podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez europejskie praktyki" - galeria