Strona główna » Aktualności » Nasz uczeń w seniorskiej drużynie Wisły Kraków

Nasz uczeń w seniorskiej drużynie Wisły Kraków

« | lista | »
Data publikacji: czwartek, 8 listopada 2018

Uczeń naszej szkoły Aleksander Buksa trenuje z pierwszą drużyną Wisły Kraków. 15-letni napastnik drużyny U17 trenował z seniorami Wisły już w październiku i, decyzją sztabu szkoleniowego, otrzymał szansę zagoszczenia w pierwszej drużynie na dłużej, z możliwością „łapania się” do meczowej osiemnastki.

Aleksander jest pierwszym piłkarzem z rocznika 2003, który dostał taką szansę od trenera Macieja Stolarczyka.

Zawodnik najczęściej gra na pozycji środkowego napastnika, bywa też ustawiany na prawym skrzydle lub za najbardziej wysuniętym napastnikiem.

Swoją karierę Aleksander Buksa zaczynał w Akademii Piłkarskiej 21 Kraków, z której trafił do Wisły w 2014 roku, a w jej szeregach stał się najmłodszym piłkarzem w historii klubu, który trafił do reprezentacji Polski, do której jest regularnie powoływany i dla której zdobywa bramki. Występował w kadrze do lat 14, do lat 15 i do lat 16.

Przed wyjazdem na zgrupowanie kadry na przełomie października i listopada Aleksander dwukrotnie pojawił się na treningu pierwszego zespołu Białej Gwiazdy, a po powrocie do występów w Centralnej Lidze Juniorów trafiał do siatki dwukrotnie (przeciwko Stali i Resovii), dzięki czemu Wisła wskoczyła na fotel lidera CLJ U17. W swoich 9 ligowych meczach tej jesieni zdobył 3 bramki, w tym te ważne trafienia, jak w derbach z Cracovią na 1:0 czy na 2:1 z Resovią.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w karierze piłkarskiej, w edukacji i życiu osobistym!

fot. Bartek Ziółkowski

Partnerzy

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »