Strona główna » Aktualności » Pasowanie na Ucznia

Pasowanie na Ucznia

Data publikacji: czwartek, 25 października 2018

24 października (co roku staramy się robić to w okolicach Dnia Komisji Edukacji Narodowej) Uczniowie klasy I Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Targu, zostali formalnie i oficjalnie przyjęci w poczet Uczniów. Złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na Uczniów.

Wspólnie z wychowawczynią oraz ze starszymi koleżankami i kolegami z klasy III gimnazjalnej, przygotowali akademię. Błyszczeli w trakcie występu w dwóch językach: polskim i angielskim (jak przystało na szkołę dwujęzyczną).

W obecności rodziców oraz właściciela szkoły, zaprezentowali swoje umiejętności, podszlifowane w czasie dwumiesięcznej już nauki w szkole podstawowej.

Po formalnych uroczystościach odbyła się mała „wyżerka” i „potańcówka”, a reszta dnia upłynęła na grach i zabawach, jak przystało na zasłużony odpoczynek po ciężkiej pracy, związanej z przygotowaniami do tego uroczystego dnia.

Nasi Uczniowie otrzymali oficjalne dokumenty (legitymacje szkolne) oraz skromne upominki – koszulki z własnym wizerunkiem, które po latach będą doskonałą pamiątką z czasów szkolnych…

Pasowanie na Ucznia - galeria