Staż w Grecji - ostatni tydzień!

Data publikacji: wtorek, 1 sierpnia 2017

To już koniec praktyk w Grecji uczniów klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu. Uczniowie wyjechali na miesięczne praktyki do Grecji w ramach projektu realizowanego na zasadach programu Erasmus+ współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), którego beneficjentem jest Małopolskie Centrum Edukacji Sp. z o.o.
Relacja z wyjazdu:
„Ostatni tydzień pobytu w Grecji zleciał nam bardzo szybko. Zanim zdążyliśmy się obejrzeć już trzeba było pakować walizki i robić ostatnie zakupy do domu.  Jednak nawet w tym biegu i natłoku pracy nie zabrakło nam czasu na zwiedzanie i oczywiście leżakowanie, korzystanie do woli ze słońca. Jednego dnia udaliśmy się na zorganizowaną, całodzienną wycieczkę do Nafplio z przedstawicielem organizacji goszczącej, Panosem.
W trakcie wycieczki zatrzymaliśmy się na chwilę w pobliskiej winnicy, aby poznać jej historię i uzyskać wiele cennych i ciekawych informacji dotyczących produkcji. W Nafplio było pięknie, zwiedzaliśmy zamek i miasto, a na koniec udaliśmy się na plażę. Możemy stwierdzić, że ta wyprawa była dla nas naprawdę pomyślna. W tym tygodniu udało nam się także zwiedzić pobliski klasztor, po czym nie mogło zabraknąć nam czasu na przysłowiowy shopping.
 Następne dni przebiegły według harmonogramu. Rano śniadanie, następnie praca  i uzupełnianie indeksów. W ostatni dzień pracy, po skończonych obowiązkach, pożegnaliśmy się i podziękowaliśmy swoim pracodawcom i kolegom za cały miesiąc wspólnie spędzonego czasu. Z pewnością były to trudne chwile dla każdego z nas, ponieważ przez cały miesiąc wszyscy zdążyliśmy się zżyć i
zaprzyjaźnić z resztą zespołu, jednakże byliśmy podekscytowani powrotem do kraju i spotkaniem z najbliższymi”.

Galeria zdjęć: Staż w Grecji - ostatni tydzień!