Uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu na stażu w Portugalii

Data publikacji: poniedziałek, 19 lutego 2018

W niedzielę 11 lutego 2018 roku, grupa 12 uczniów ZSZ o profilu Kucharz i 2 opiekunów  z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu, wyjechali na dwutygodniowy staż do Barcelos, do Portugali, w ramach projektu pn. „Z Małopolski do Europy - organizacja zagranicznych staży zawodowych w europejskich przedsiębiorstwach”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Kształcenie i Szkolenie Zawodowe (VET) – Erasmus+. Beneficjentem projektu jest Małopolskie Centrum Edukacji Sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Targu.

Oto sprawozdanie i zdjęcia z pierwszych dni pobytu w Portugalii:

„Nasza przygoda z Portugalią rozpoczęła się od podróży samolotem z Warszawy do Porto. Dla większości z nas było to ekscytujące doświadczenie, gdyż lecieliśmy samolotem po raz pierwszy. Do rezydencji  Quinta Casa dotarliśmy w poniedziałek o drugiej w nocy, zmęczeni, ale bardzo podekscytowani czekającą na nas przygodą. Po kilkugodzinnej drzemce pojechaliśmy do serca Barcelos. Historyczną część miasta poznaliśmy dzięki przewodnikowi, który pokazał nam najważniejsze zabytki oraz opowiedział legendę o kogucie, będącym symbolem tego regionu.

Następnego ranka, pełni energii, wyruszyliśmy do pracy, gdzie poznaliśmy bardzo życzliwych ludzi. Miłym zaskoczeniem było dla nas to, że już pierwszego dnia pracy zdobyliśmy nową wiedzę oraz nauczyliśmy się kilku kulinarnych sztuczek od naszych zagranicznych mentorów.

Nazajutrz wzięliśmy udział w paradzie zorganizowanej z okazji zakończenia karnawału. Było to dla nas nowe i niezwykłe doświadczenie pełne radosnych barw, muzyki i wszechogarniającej życzliwości ze strony tutejszej społeczności.

Wszyscy jesteśmy zadowoleni z pobytu. Z niecierpliwością czekamy na nowe wyzwania, a przede wszystkim na wycieczki zaplanowane na nadchodzący weekend do Porto i Bragi.”

Galeria zdjęć: Staż w Portugalii, luty 2018