Strona główna » Aktualności » VI Festiwal Piosenki Angielskiej w Rabce-Zdroju

VI Festiwal Piosenki Angielskiej w Rabce-Zdroju

« | lista
Data publikacji: piątek, 15 czerwca 2018

W dniu 13 czerwca 2018 roku odbył się w Rabce-Zdroju już VI festiwal Piosenki Angielskiej. Do rywalizacji o 3 nagradzane miejsca w 3 kategoriach wiekowych przystąpiło aż 260 uczestników.

Najmłodsze dzieci, jak co roku, wystąpiły na scenie bez eliminacji, natomiast dwie starsze kategorie wiekowe, tj. dzieci w wieku od 10 do 13 lat i młodzież w wieku gimnazjalnym przeszli eliminacje wstępną, w czasie której wyłoniono największe talenty, które mogły się później zaprezentować na scenie.

Jak co roku na festiwalu pojawiło się wielu młodych, uzdolnionych ludzi, którzy na co dzień uczęszczają do szkół muzycznych, co znacznie podniosło poziom festiwalu, pod względem muzycznym. Nie można jednak zapomnieć o tym, iż jest to festiwal piosenki angielskiej, dlatego też uczestnicy byli oceniani nie tylko pod kątem muzycznym, ale również pod kątem poprawności języka angielskiego.

Całej imprezie towarzyszył piknik o charakterze edukacyjnym, w tym roku obstawiany przez Laboratorium Pana Korka, Bricks4Kidz (lego i roboty), Planetarium. Nie zabrakło też tradycyjnego pikniku, na którym częstowano gości kiełbaskami, watą cukrową. Dla najmłodszych przewidziane też były inne atrakcje, np. malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych.

W VI edycji Festiwalu Piosenki Angielskiej w Rabce-Zdroju tryumfowali:

Kategoria do lat 9:

I miejsce – zespół: Zofia Wojtyczko, Amelia Wojtyczko, Mieszko Serwatowicz