Małopolskie Centrum Edukacji 34-700 Rabka-Zdrój

Szkoły MCE » Obozy językowe » Wakacyjny obóz językowy w Muszynie 2011

Wakacyjny obóz językowy w Muszynie 2011

realizowany w ramach projektu
„Talk to me! - organizacja alternatywnych zajęć językowych dla młodzieży”

Uczestnicy projektu, którzy wykazali się w ciągu roku szkolnego największą aktywnością wezmą udział w kolejnym wakacyjnym obozie językowym. Język angielski jest w sposób naturalny zintegrowany z bogatym programem edukacyjnym, rekreacyjnym i sportowym. Podczas obozu silny nacisk kładziemy na nieustanną komunikację w języku obcym. Oznacza to, że młodzież, posługując się językiem, poznaje go nie tylko podczas lekcji ale również w trakcie zajęć dodatkowych, takich jak gry, zabawy czy wspólne grillowanie. Dzięki temu nauka jest przyjemna i efektywna.

Fakty edukacyjne:

• zajęcia prowadzone wyłącznie przez wykwalifikowanych i doświadczonych w pracy z młodzieżą lektorów oraz native speakerów,
  • używanie języka angielskiego jako podstawowego środka komunikacji z młodzieżą,
  • lekcje w niewielkich grupach z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik multimedialnych,
  • program zbudowany w oparciu o alternatywne sposoby nauczania języka,
  • scenki sytuacyjne, zabawy i symulacje językowe, ćwiczenia z testami na różnych poziomach zaawansowania, liczne warsztaty tematyczne (muzyczne, teatralne, filmowe, itp.),
  • nauka kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych, konkursy z nagrodami, karaoke, kalambury,
  • gry terenowe, biegi na orientację, turnieje tradycyjnych oraz typowych dla krajów anglojęzycznych gier zespołowych, wycieczki z licencjonowanymi przewodnikami anglojęzycznymi przybliżające charakterystykę i historię regionu,
  • dostęp do różnorodnych materiałów dydaktycznych i pomocy audiowizualnych,
  •  i wiele innych.

Uczestnicy zakwaterowani będą w ośrodku DW Kolejarz – Złockie 70 położonym w przepięknych rejonach Beskidu Sądeckiego, w uzdrowiskowej części Muszyny, pośród gór i lasów. W warunkach tak odmiennych od zgiełku miast uczniowie spędzą wolny czas w sposób przyjemny i pożyteczny. Przyjemny, bo z mnóstwem atrakcji i możliwością aktywnego wypoczynku. Pożyteczny, bo wszelkie organizowane zajęcia dodatkowe będą łączyły się z nauką języka angielskiego.

Obóz organizowany będzie w dniach 15-28 sierpnia 2011 r.

Do pobrania: