Edukacja przyrodnicza w szkole podstawowej

Czas trwania: trzysemestralne studia kwalifikacyjne obejmujące 400 godzi oraz praktykę**

** praktyka w wymiarze 60 godzin dla nauczycieli czynnych zawodowo, dla pozostałych osób w wymiarze 150 godzin.

Adresaci: Absolwenci szkół wyższych, legitymujący się dyplomem ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich, posiadający przygotowanie pedagogiczne.

W ramach studiów uczestnicy zapoznają się z dydaktyką edukacji przyrodniczej, znajomością podstaw biologii, geografii, chemii oraz fizyki.
Absolwenci studiów uzyskują kwalifikacje do nauczania Przyrody w klasie IV-VI szkoły podstawowej.

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydawane jest przez Wyższą Szkołę Humanistyczno -Ekonomiczną w Brzegu.