Strona główna » Szkoły MCE » Studia podyplomowe - rekrutacja 2018/19 » Język angielski w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej

Język angielski w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej

Cena katalogowa:  1700 zł/semestr
Ceny promocyjne przy wcześniejszym zapisie*
01.05 - 30.06.2018 r.
1360 zł/semestr
01.07 - 30.09.2018 r.
1530 zł/semestr

Czas trwania: 3 semestry

Infolinia: 801 505 500
podyplomowe@malopolska.edu.pl

Program studiów:

• Psychologia rozwojowa i osobowości
  • Formalne i prawne podstawy funkcjonowania szkoły/placówki
  • Pedagogiczne konteksty komunikacji
  • Etyka zawodu nauczyciela
  • Słownictwo, frazeologia, elementy słowotwórstwa
  • Umiejętność czytania ze zrozumieniem
  • Znajomość struktur gramatycznych
  • Sprawność pisania( poziom elementarny)
  • Wiedza o krajach angielskiego obszaru językowego
  • Metodyka nauczania języka angielskiego z wykorzystaniem technologii informacyjnej
  • Fonetyka - przykładowe techniki
  • Kształtowanie sprawności mówienia
  • Środki audiowizualne w nauczaniu j. angielskiego
  • Wczesne wspomaganie rozwoju językowego dzieci
  • Praktyka

Czas trwania: 3 semestry – 370 godzin

Planowany termin rozpoczęcia zajęć: październik 2018*

Planowany termin zakończenia zajęć: sierpień 2019

I semestr: 01.10.2018 r. - 31.12.2018 r.

II semestr: 01.01.2019 r. - 30.04.2019 r.

III semestr: 01.05.2019 r. - 31.08.2019 r.

Organizacja zajęć:
  • zajęcia odbywają się w trybie weekendowym (soboty i niedziele) w godzinach 9:00 – 16:00,
  • w przypadku grupy liczącej mniej niż 18 osób zajęcia stacjonarne odbywać się będą w formie 3 zjazdów weekendowych w wybranej miejscowości oraz 3 zjazdów weekendowych w Krakowie;
  • zajęcia stacjonarne przewidziane w poszczególnych semestrach:
    2 zjazdy w I semestrze
    3 zjazdy w II semestrze
    1 zjazd w III semestrze
  • zjazdy stacjonarne są uzupełniane działalnością na platformie e-learningowej,

Adresaci:

Nauczyciele wychowania przedszkolnego i klas I-III szkół podstawowych i wykazujący się podstawową znajomością języka angielskiego. Preferowany poziom znajomości języka angielskiego kandydata na studia – co najmniej A2 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ).

Sylwetka absolwenta:

Studia przygotowują do samodzielnego prowadzenia zajęć językowych z dziećmi w wieku 3-10 lat, a w kolejnym etapie do egzaminu na certyfikat FCE, co łącznie daje pełne kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w edukacji elementarnej.
Egzamin na certyfikat FCE absolwenci organizują we własnym zakresie, nie wchodzi on w plan studiów.

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydawane jest przez Wyższą Szkołę Humanistyczno – Ekonomiczną w Brzegu.

Warunki zaliczenia:

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie wszystkich zaliczeń, zdanie egzaminów przewidzianych programem studiów oraz zrealizowanie praktyki w wymiarze 60 godzin dla nauczycieli czynnych zawodowo, dla pozostałych osób w wymiarze 150 godzin.

Miejsce studiów: Nowy TargNowy SączKrakówBochniaCzęstochowaMielec

Zapisz się »