Strona główna » Szkoły MCE » Studia podyplomowe - rekrutacja 2018/19 » Oligofrenopedagogika - edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną

Cena katalogowa:  1700 zł/semestr
Ceny promocyjne przy wcześniejszym zapisie*
01.05 - 30.06.2018 r.
1360 zł/semestr
01.07 - 30.09.2018 r.
1530 zł/semestr

Czas trwania: 3 semestry (październik 2018 - sierpień 2019)

Infolinia: 801 505 500
podyplomowe@malopolska.edu.pl

Program studiów:

• Psychologia uczenia się dzieci
  • Dydaktyka w szkole
  • Psychologia rozwojowa i osobowości
  • Formalne i prawne podstawy funkcjonowania szkoły/placówki
  • Teoretyczne podstawy wychowania
  • Podstawy diagnozy pedagogicznej
  • Pedagogiczne konteksty komunikacji
  • Etyka zawodu nauczyciela
  • Pedagogika specjalna
  • Oligofrenopedagogika
  • Metodyka nauczania i wychowania niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim
  • Metodyka nauczania i wychowania niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu znacznym
  • Metodyka wychowania w internecie
  • Metodyka nauczania i wychowania niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu głębokim
  • Podstawy psychologiczne rewalidacji osób niepełnosprawnych intelektualnie
  • Kształcenie i wychowanie integracyjne
  • Rewalidacja indywidualna
  • Metody pracy terapeutycznej
  • Metoda dobrego startu
  • Wykorzystanie technologii informacyjnej w nauczaniu i wychowaniu osób niepełnosprawnych intelektualnie
  • Hospitacja zajęć w ZRW (Zakładzie Rewalidacyjno-Wychowawczym)
  • Praktyka

Czas trwania: 3 semestry – 515 godzin

Planowany termin rozpoczęcia zajęć: październik 2018*

Planowany termin zakończenia zajęć: sierpień 2019

I semestr: 01.10.2018 r. - 31.12.2018 r.

II semestr: 01.01.2019 r. - 30.04.2019 r.

III semestr: 01.05.2019 r. - 31.08.2019 r.

Organizacja zajęć:
  • zajęcia odbywają się w trybie weekendowym (soboty i niedziele) w godzinach 9:00 – 16:00,
  • zajęcia stacjonarne przewidziane w poszczególnych semestrach:
    2 zjazdy w I semestrze
    3 zjazdy w II semestrze
    1 zjazd w III semestrze
  • w przypadku grupy liczącej mniej niż 18 osób zajęcia stacjonarne odbywać się będą w formie 3 zjazdów weekendowych w wybranej miejscowości oraz 3 zjazdów weekendowych w Krakowie;
  • zjazdy stacjonarne są uzupełniane działalnością na platformie e- learningowej,

Adresaci:

Kandydat powinien mieć ukończone studia pierwszego (licencjackie) lub drugiego stopnia (magisterskie) z zakresu pedagogiki. Możliwe jest również przyjęcie kandydata, który ukończył kierunek związany z terapią pedagogiczną, np. psychologię lub fizjoterapię, posiadający przygotowanie pedagogiczne.

Sylwetka absolwenta:

Celem studiów jest przygotowanie merytoryczne i praktyczne słuchaczy do pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną. Absolwenci uzyskają kwalifikacje w zakresie oligofrenopedagogiki - edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną - do pracy w szkołach, placówkach, ośrodkach specjalistycznych.

Plan studiów obejmuje przedmioty którym nadane zostały, zgodnie z obowiązującymi standardami, punkty ECTS.

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydawane jest przez Wyższą Szkołę Humanistyczno – Ekonomiczną w Brzegu.

Warunki zaliczenia:

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie wszystkich zaliczeń, zdanie egzaminów przewidzianych programem studiów oraz zrealizowanie praktyki w wymiarze 60 godzin dla nauczycieli czynnych zawodowo, dla pozostałych osób w wymiarze 150 godzin.

Zapisz się »

Infolinia: 801 505 500