Strona główna » Szkoły MCE » Gimnazja

Gimnazja

Nasze gimnazja:

 

Oto pięć powodów, dla których warto posłać dziecko do naszego gimnazjum …
 
1. Nasza duma i potencjał to znakomici nauczyciele.
Czy chcą Państwo, aby Wasze pociechy uczyli ludzie o niebanalnej, prawej osobowości, wszechstronnych zainteresowaniach, szerokiej wiedzy o świecie oraz doskonałym przygotowaniu merytoryczno – dydaktycznym? Nauczyciele z doświadczeniem, zorientowani na ucznia i jego specyficzne potrzeby? Osoby korzystające w swej pracy, swobodnie i bez oporów, z nowoczesnych środków dydaktycznych i pomocy multimedialnych? Pedagodzy traktujący swój zawód jako pasję i wyzwanie? Refleksyjni i elastyczni w rozwiązywaniu różnorodnych problemów wychowawcy? Otwarci i życzliwi przewodnicy młodego człowieka po współczesnym świecie? Jeśli tak, to dobrze Państwo trafili…
Bo tacy właśnie nauczyciele prowadzą zajęcia w naszych Gimnazjach!
 
2. Wychowujemy poprzez dawanie świadectwa.
Istotnym elementem pracy z młodzieżą jest odpowiedni program wychowawczy.
Nasza szkoła, poprzez konsekwentny i spójny system oddziaływań wychowawczych, oparty przede wszystkim na dawaniu przykładu, od samego początku kształtuje właściwe nawyki u dzieci.
Nasi gimnazjaliści uczeni są szacunku dla drugiego człowieka, poprzez promowanie empatii i zwykłej ludzkiej wyrozumiałości w różnych codziennych sytuacjach. Kształtuje się w nich odpowiedzialność za to, co robią i głoszą. Wskazuje się im zagrożenia, z jakimi mogą zetknąć się w życiu oraz sposoby opierania się niekorzystnym wpływom, związanym zwłaszcza z nałogami, manipulacją medialną, chwytami erystycznymi w relacjach interpersonalnych i przemocą różnego typu.
Nasi uczniowie mogą liczyć na wsparcie kompetentnych osób w każdej trudnej sytuacji. W pracy wychowawczej dąży się do tego, by mieli oni świadomość własnych praw i umieli z nich korzystać, ale jednocześnie respektowali obowiązujące normy jako gwarancję właściwych, solidnych relacji międzyludzkich, opartych na prawdzie i przejrzystych zasadach.
Nie zapomina się również o rozbudzaniu w wychowankach ciekawości świata, przy jednoczesnym krytycznym podejściu do tego, co oferuje uczniom współczesna kultura i cywilizacja.
Jeśli zatem chcą Państwo, by Wasze dzieci były wychowywane w duchu tradycji i samodzielności w myśleniu, szacunku i poszanowania zasad – zapiszcie je do naszego gimnazjum. Tutaj troska o ucznia jest normą , a nie ideałem czy przywilejem!      
 
3. Uczymy ciekawie, skutecznie i nowocześnie.                                                     
Proces kształcenia w naszych szkołach jest wysoce efektywny oraz skuteczny. Stanowią o tym precyzyjne wymagania, elastyczność, ukierunkowanie na indywidualne predyspozycje, potrzeby i oczekiwania uczniów oraz wykorzystanie w przekazywaniu wiedzy nowoczesnych narzędzi i pomocy dydaktycznych. Nauczyciele prowadzą zajęcia, wykorzystując różnorodne, niejednokrotnie nowatorskie, metody i techniki nauczania, z dbałością o to, by zainteresować podopiecznych omawianymi zagadnieniami i zachęcić ich do własnych twórczych poszukiwań.
Uczeń nie nudzi się, a jednocześnie skutecznie i systematyczne chłonie wiedzę. W dodatku wie, gdzie i jak szukać potrzebnych informacji, co jest atutem we współczesnym, szybko zmieniającym się świecie.
Dążymy do tego, by nasi absolwenci wynieśli ze szkoły solidną i ugruntowaną wiedzę oraz przydatne umiejętności w wielu dziedzinach.
Uczymy myśleć, a nie bezmyślnie wkuwać.
 
4. Podmiotowe traktowanie uczniów, indywidualizm i bezpieczeństwo.
Każdy uczeń gimnazjum MCE może liczyć na wysoce zindywidualizowane podejście do jego potrzeb i aspiracji. Tutaj nikt nie przejdzie obok jego oczekiwań obojętnie. Wynika to z prostego faktu - oddziały w naszych szkołach są niewielkie, a nauczyciele rzeczywiście blisko uczniów. Nie ma tu miejsca na wielkie korytarze, tłum i anonimowość. Nie ma niezdrowej rywalizacji o stopnie. Wszyscy tworzą jeden zgrany zespół i wspierają się wzajemnie. W naszych szkołach najistotniejsze jest rzetelne przekazanie wiedzy i wykształcenie umiejętności przydatnych w samokształceniu. Pragniemy zapewnić uczniom kameralne warunki pracy oraz podmiotowe traktowanie, aby efekty kształcenia były widoczne nie tyle na papierze, ile przede wszystkim w sprawności radzenia sobie wychowanków z wyzwaniami współczesności. Niezbyt liczne zespoły klasowe to ponadto większe bezpieczeństwo – nauczyciele są zawsze wśród uczniów i bez zwłoki reagują na każdy niepokojący sygnał.
 
5. Nie samym chlebem… czyli dodatkowe zajęcia i imprezy.
Nasze gimnazja organizują uczniom ciekawe zajęcia dodatkowe. W szkołach istnieje możliwość rozwijania uczniowskich pasji w ramach licznych kółek zainteresowań. Każdy gimnazjalista znajdzie coś dla siebie. Od wyprawy w odległą przeszłość na kółku historycznym po reporterski szlif na spotkaniach grupy dziennikarskiej.
Od wirtualnej przygody w informatycznym świecie po prowadzone po angielsku konwersacje. Przy herbacie i w dżentelmeńskiej atmosferze, rzecz jasna…
A może zmagania sportowo – intelektualne w ramach Gimnazjady? Wyprawy piesze i rowerowe? Wspólne koncerty i pikniki? Zielona szkoła? Przejażdżka na koniu? Artystyczne uniesienia w plenerze? Taniec towarzyski? To wszystko jest u nas faktem, a nie projektem! 
Gimnazja MCE wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów. Tutaj nie zmarnujemy talentu i osobowości Twojego dziecka oraz sprawimy, że twórczo i miło wykorzysta ono wolne chwile. Daj mu tę szansę!

 

Partnerzy

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »