Kolejni uczniowie w Grecji - Erasmus+ - 10.06.2016

Data publikacji: piątek, 10 czerwca 2016

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu rozpoczęli 6 czerwca br. miesięczną praktykę w Grecji.

Klasa 3 Technikum Architektury Krajobrazu (9 dziewczyn i 1 chłopak) rozpoczęła swoją Wielką Przygodę Grecką 04.06. w sobotę, wyruszając w długą drogę autokarem do Bratysławy, a potem samolotem do Aten. Po krótkiej nocy uczniowie przywitali niedzielny dzień gotowi na nowe wrażenia.

Miejscowość Kryoneri, w której grupa spędzi miesiąc, okazała się malowniczą wioską położoną w górach niedaleko Koryntu, a Hostel Elisson, w którym będzie spała, miłym i przytulnym miejscem.

Młodzież spędziła swój pierwszy dzień poznając opiekunów greckich, grupę wolontariuszy z różnych krajów, z którymi będą współpracować, a także okolicę.

Poniedziałek upłynął na wzajemnym poznawaniu się, grach integracyjnych z wolontariuszami oraz pierwszej rozmowie z opiekunami greckimi przeprowadzonej indywidualnie w języku angielskim.

Grupa miała więc okazję przekonać się, jak niezwykle ważna jest znajomość języków obcych a zwłaszcza angielskiego.

Kolejne dni praktykanci spędzili na farmie, wykonując prace związane z pielęgnacją roślin, sadzeniem drzewek, ale także cięciem gałęzi i porządkowaniem farmy.

Projekt nr 2015-1-PL01-KA102-016075 pn.

Już czas na staż - realizacja zagranicznych staży zawodowych w europejskich organizacjach        i przedsiębiorstwach

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+, Akcja 1: Mobilność uczniów i kadry w programie Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe (VET)

Galeria zdjęć: Kolejni uczniowie w Grecji - Erasmus+