Oferty na najem powierzchni usługowych na potrzebę adaptacji i prowadzenia żłobków w miejscowościach: Kraków, Nowy Sącz

Data publikacji: piątek, 18 listopada 2016

Małopolskie Centrum Edukacji zaprasza do składania ofert na najem powierzchni usługowych na potrzebę adaptacji i prowadzenia żłobków w miejscowościach: Kraków, Nowy Sącz w ramach projektu „Lokomotywa – niepubliczne żłobki w Małopolsce” w ramach projektu „Lokomotywa – niepubliczne żłobki w Małopolsce” (RPMP.08.05.00-12-0217/16-00 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020).

Wymagania:
  • Najem lokali na okres co najmniej 5 lat, tj. do 31.10.2021 r.
  • Dostępność lokali: na wyłączność Zamawiającego (cała doba)
  • Lokalizacja lokali: Kraków, Nowy Sącz
  • Standard lokali:
Kryteria obowiązkowe jakie musi spełniać każdy lokal zgłoszony do oceny w ramach Zapytania ofertowego:
- lokal z przeznaczeniem na żłobek, zakwalifikowany do strefy pożarowej ZL II lub lokal, dla którego możliwe będzie uzyskanie zmiany sposobu użytkowania do strefy ZL II nie wymagające pozwolenia na budowę w okresie do 31.03.2017 r. a rozpoczęcie działalności (funkcjonowania żłobka) będzie miało miejsce nie później niż 1 kwietnia 2016 r.
- lokal na parterze (preferowany), w przypadku lokali na piętrze obowiązkowo z wydzieloną klatką schodową i możliwością montażu instalacji oddymiania jak dla strefy ZL II;
- wysokość lokalu: co najmniej 2,5 m, preferowana wysokość 3 m;
- dostęp do światła dziennego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z póź. zm. z dnia 15 czerwca 2002 r.);
- co najmniej 2 wyjścia z lokalu o szerokości co najmniej 90 cm każde (w świetle);
- w przypadku wejścia do lokalu przez klatkę schodową drzwi wejściowe do budynku o szerokości co najmniej 120 cm (w świetle);
- przynależny do lokalu ogród (na wyłączność) z możliwością aranżacji na nim urządzeń do zabawy (placu zabaw) oraz bezpiecznej nawierzchni;
- dostępność do lokalu dla osób niepełnosprawnych lub możliwość aranżacji podjazdów, itp. dla osób niepełnosprawnych;
- co najmniej 3 miejsca parkingowe (na wyłączność) lub dostępność bezpłatnego parkingu ogólnodostępnego przy lokalu;
- preferowana wielkość lokali i układ pomieszczeń: lokal niezagospodarowany typu „open space” lub inny pozwalający na adaptację:

Kraków: 320 m2; 3 sale zabaw z dostępem do toalety każda, sypialnia, jadalnia, gabinet dydaktyczny, szatnia dla dzieci, szatnia dla personelu, toaleta dla personelu, pomieszczenia gospodarcze, w tym kuchnia (przygotowalnia posiłków, wydawalnia posiłków, zmywalnia, przechowywalnia owoców i warzyw, przechowywalnia mięsa, pomieszczenia socjalne dla personelu kuchni)

Nowy Sącz lub Rabka-Zdrój: 270 m2; 2 sale zabaw z dostępem do toalety każda, sypialnia, jadalnia, gabinet dydaktyczny, szatnia dla dzieci, szatnia dla personelu, toaleta dla personelu, pomieszczenia gospodarcze, w tym kuchnia (przygotowalnia posiłków, wydawalnia posiłków, zmywalnia, przechowywalnia owoców i warzyw, przechowywalnia mięsa, pomieszczenia socjalne dla personelu kuchni)

- lokalizacja: centrum miasta lub na dużych osiedlach mieszkaniowych lub w pobliżu biurowców;
- rezerwacja lokalu (umowa warunkowa gwarantująca bezkosztowe odstąpienie Zamawiającego od jej kontynuowania w wyniku braku pozytywnej opinii rzeczoznawców sanitarnego i przeciwpożarowego) do czasu wykonania projektu aranżacji lokalu oraz uzyskania zgody rzeczoznawcy ppoż oraz rzeczoznawcy sanitarnego (około 2 tygodnie od momentu podpisania umowy najmu).
• Wyposażenie Lokali: nie jest wymagane

Oferty na najem lokali należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 02.12.2016 r. (godz. 23:59:59) na adres:
Małopolskie Centrum Edukacji (z dopiskiem „oferta najmu - żłobek”)
ul. Podhalańska 4
34-700 Rabka-Zdrój