Strona główna » Aktualności » Grecja - TTŻ -III klasa z Nowego Targu

Grecja - TTŻ -III klasa z Nowego Targu

« | lista | »
Data publikacji: piątek, 1 września 2017

 

Dnia 13.08.2017 r. klasa III Technikum Technologii Żywności z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu, wyjechała na miesięczny staż do Grecji w ramach projektu realizowanego na zasadach programu Erasmus+, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Opiekunem 13 osobowej grupy został Pan Łukasz Fudala.
„Trzeci tydzień praktyk w Grecji upłynął nam w błyskawicznym tempie i był pełen atrakcji. W weekend nasz opiekun, Panos zorganizował dla nas całodzienną wycieczkę do Nemeii oraz Napflio, w której wzięła udział również grupa niemieckich sportowców. Mieliśmy okazję na zawarcie nowych znajomości oraz podszkolenie języka niemieckiego. W Nemeii zwiedziliśmy fabrykę wina, poznaliśmy proces jego produkcji, a także otrzymaliśmy do degustacji najlepsze rodzaje tradycyjnych greckich win z tego regionu. Odwiedziliśmy również pobliski starożytny stadion, na którym każdy z nas miał okazję wykazać się swoją sprawnością. W wyścigu na 130 metrów wzięło udział dziesięciu uczestników i oczywiście wszyscy zajęli miejsce na podium. Zmęczeni, ale szczęśliwi czekaliśmy na dalszą część podróży, którą była wyprawa do położonego nieopodal Napflio. Tam zjedliśmy lunch, po którym mieliśmy czas wolny na zwiedzanie miasta oraz kąpiel w morzu. Część z nas udała się do sklepów po pamiątki, a reszta wolała najpierw obejrzeć niesamowitą panoramę miasta i zwiedzić ruiny antycznego zamku. Do domu wróciliśmy późnym wieczorem, zmęczeni, ale zadowoleni z tej wyprawy.
          Następnego dnia weekendu, po całym dniu plażowania, późnym wieczorem udaliśmy się do miejscowego Domu Kultury na lekcję greckiego tańca- zorby. Miejscowa młodzież przywitała nas niezwykle ciepło i zachęciła do udziału w zajęciach. Zaczęliśmy od bardzo prostych kroków, powoli oswajając się z muzyką, aż w końcu mogliśmy wszyscy razem zatańczyć cały układ. W wolnym czasie, z tęsknoty za polskimi przysmakami przyrządzamy sobie różne smakołyki, np. faworki, pączki, szarlotkę itp. Porządkujemy również hotel, aby czuć się w nim jak w domu. W trakcie praktyk nadal uczymy się przyrządzać greckie wypieki i idzie nam to coraz lepiej. Znamy coraz więcej przepisów, które mamy okazję wykorzystać w praktyce.
Czas mija nam bardzo przyjemnie, ale nieubłaganie szybko. Powoli również zaczynamy odczuwać brak naszych bliskich z Polski, ale dzięki wspaniałym ludziom, których tutaj poznaliśmy, tęsknota nie jest tak uciążliwa”.

Grecja - TTŻ -III klasa z Nowego Targu

gnt 1
tnt2
tnt3
tnt4
tnt5
tnt6
tnt7
tnt8
tnt9
tnt10
tnt11
tnt12
tnt13
tnt14
tnt 15
tnt16
tnt 17
tnt 18
tnt 19
tnt 20
tnt 21
tnt 22
tnt 23
Partnerzy

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »