Strona główna » Aktualności » Już nie „pierwszy raz za granicą” – ZSCKR Nowy Targ

Już nie „pierwszy raz za granicą” – ZSCKR Nowy Targ

« | lista | »
Data publikacji: środa, 6 marca 2019
 
W dniu 14.02.2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu odbyła się konferencja podsumowująca wyjazdy młodzieży szkoły na praktyki zagraniczne. Wyjazdy zostały zorganizowane w ramach projektu pn. „Z Małopolski do Europy - organizacja zagranicznych staży zawodowych w europejskich przedsiębiorstwach” realizowanego przez Małopolskie Centrum Edukacji Sp. z o.o. z siedzibą w Nowym Targu. 67 uczniów w okresie od 01.09.2017 do 28.02.2019 w trakcie dwu i czterotygodniowych wyjazdów realizowało program praktyk zgodny ze swoim kierunkiem kształcenia. Filoxenia Intercultural-Environmental Organisation z Kryoneri (Grecja) i Intercultural Association Mobility Friends z Barcelos (Portugalia) to organizacje partnerskie, dzięki którym uczniowie mogli odbyć praktyki w zagranicznych przedsiębiorstwach. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Kształcenie i Szkolenie Zawodowe (VET) – Erasmus+.
 
W okresie od 1.09.2015 r. do  14.02.2019 r.  ok. 300 uczniów  szkoły wyjechało do Grecji i Portugalii. Dzięki praktykom zawodowym zdobyli  oni doświadczenie zawodowe w branżach: rolniczej,gastronomicznej i weterynaryjnej. Na zagraniczne praktyki, zarówno w wakacje, jak i w roku szkolnym wyjeżdżali uczniowie z technikum kształcącego w zawodzie: technik agrobiznesu, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności, technik weterynarii oraz z zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodzie kucharz.
 
Wyjazdy te były doskonałą okazją do podniesienia kwalifikacji zawodowych  oraz podniesienia umiejętności językowych uczestników. Zachęcały do  otwartości i współpracy oraz uwrażliwiały na różnice mentalne i kulturowe.
 
Podczas uroczystego spotkania na zakończenie projektu każdy uczeń otrzymał dokument potwierdzający nabycie osiągnięć i opis efektów uczenia podczas mobilności – ECVET, certyfikat wystawiony przez organizacje przyjmującą i dokument ,, Europass Mobilność”.
 
Doskonalenie zawodowe poszerzone o element stażu zagranicznego cieszy się dużą popularnością wśród uczniów ZSCKR Nowy Targ.
 
Wszystkich chętnych już dziś zapraszamy do udziału w kolejnym „zagranicznym projekcie”  realizowanym przez Małopolskie Centrum Edukacji Sp. z o.o.

Już nie „pierwszy raz za granicą” – ZSCKR Nowy Targ

Partnerzy

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »