List do rodziców i uczniów klas VI szkół podstawowych

SZANOWNI  RODZICE

DRODZY UCZNIOWIE  klasy VI

Zbliża się zakończenie I etapu Waszej edukacji szkolnej. Stoicie przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Zapewne każdy z Was rozważa wybór gimnazjum, do  którego zamierza uczęszczać po ukończeniu VI klasy szkoły podstawowej.

W związku z powyższym dyrektor, nauczyciele i uczniowie I Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji w Krakowie ul. Drożyska 13, pragną przedstawić Wam propozycję i zachęcić do podjęcia nauki w naszej placówce.

A oto kilka argumentów dlaczego warto u nas kontynuować dalszą naukę.

• Jesteśmy szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej.
  • Organem prowadzącym jest osoba prywatna - dyrektor Małopolskiego Centrum Edukacji dr inż. Rafał Leśniak, lecz nadzór pedagogiczny nad szkołą sprawuje Małopolski Kurator Oświaty.
  • Choć jesteśmy szkołą niepubliczną tzw. „prywatną" nie pobieramy opłaty czesnego. Gimnazjum nasze mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 142 oś Wolica, ul. Drożyska 13.
  • Posiadamy bardzo dobre warunki lokalowe; do dyspozycji mamy piętro budynku szkoły, salę komputerową, gdzie znajduje się 15  super nowoczesnych  stanowisk komputerowych, salę gimnastyczną z pełnym wyposażeniem oraz bazę środków dydaktycznych potrzebnych do realizacji programu nauczania.

W naszym gimnazjum uczą doświadczeni, wysoko wykwalifikowani i z dużym stażem pedagogicznym nauczyciele.
Dobrze układa nam się współpraca z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Uczniowie nasi uczą się języka angielskiego i niemieckiego, prowadzimy dodatkowe lekcje języka polskiego w klasie II i edukacji multimedialnej w klasie III.

Na terenie szkoły działa Samorząd Uczniowski oraz organizowane są uroczystości, imprezy i wycieczki. Bierzemy aktywny udział w konkursach i zawodach na terenie szkoły oraz poza nią, gdzie zdobywamy bardzo wysokie lokaty. Od kilku lat organizujemy „Gimnazjadę” czyli zawody intelektualno-sportowe o PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA  MCE.

Prowadzimy własną Kronikę. Na bieżąco tworzymy stronę internetową, przymierzamy się do opracowania własnego hymnu szkoły, redagujemy kwartalnik szkolnej gazetki pt. GŁOŚNIK. Realizujemy bardzo ciekawe tematy projektów edukacyjnych.

Dużym atutem dla uczniów ościennych szkół, do podjęcia nauki w naszym Gimnazjum jest możliwość zorganizowania przez organ prowadzący szkołę dowozu uczniów, jeżeli naukę u nas podejmie minimum 5 osób z waszej szkoły podstawowej.

W naszym Gimnazjum w ubiegłym  roku szkolnym odbyła się ewaluacja zewnętrzna, a wyniki jej zostały wysoko ocenione przez zespół wizytatorów Kuratorium Oświaty. Osiągamy również bardzo dobre wyniki po przeprowadzonych egzaminach  gimnazjalnych. Kilku naszych uczniów na 100 możliwych punktów z egzaminu zdobyło ponad 93. Nasi absolwenci nie mają żadnych problemów z kontynuowaniem dalszej edukacji w szkołach ponadgimnazjalnych.

Mała liczebność klas stwarza warunki do podmiotowego postrzegania ucznia, indywidualizację i aktywizację w nauczaniu oraz ciepły i serdeczny stosunek do ucznia nie tylko wychowawców klas, lecz również wszystkich uczących
w naszej szkole nauczycieli

Zachęceni dobrymi wynikami egzaminu i bardzo dobrze układającą się współpracą z dyrekcją SP 142, stawiamy sobie coraz wyżej poprzeczkę z myślą o tym, aby nasze Gimnazjum należało do tych najlepszych.

Zatem zachęcając do podjęcia nauki w naszej szkole, stawiamy jednocześnie warunek. Uczeń ubiegający się o przyjęcie musi posiadać co najmniej poprawną ocenę z zachowania, a średnią ocen z przedmiotów nauczania 3,5 oraz minimum 20 punktów zdobytych na sprawdzianie po klasie VI.

Drodzy Rodzice i Uczniowie wszelkich dodatkowych informacji
o naborze uczniów do naszego gimnazjum udziela dyrektor szkoły w poniedziałki, środy, czwartki w godz. 9-13 oraz w sekretariacie szkoły tel. (12) 645-04-20.

Jednocześnie nadmieniamy, że składanie podań odbywa się szczególnie od 1.02 do 21.05, a niezdecydowanych obowiązują ustawowe terminy. Wszyscy, którzy złożą u nas podanie do 15.06  zostaną  pisemnie powiadomieni o przyjęciu do naszego gimnazjum. Natomiast od  29.06 przyjmowane będą świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz oryginały zaświadczeń o odbytym sprawdzianie i ilości zdobytych na nim punktów.

Dodatkowym załącznikiem jest karta informacyjna i 2 zdjęcia. Wzór karty informacyjnej i podania o przyjęcie ucznia  dostępny na naszej stronie internetowej (pobierz pliki)

Życzę przemyślanej i słusznej decyzji.

Z  pozdrowieniami
                                                                                dyr. I Gimnazjum MCE