Próbny egzamin gimnazjalny 2011/2012

Data publikacji: środa, 7 grudnia 2011

Podobnie jak dotąd, egzamin będzie przeprowadzony w trzy kolejne dni: pierwszego będzie egzamin z wiedzy humanistycznej, drugiego z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a trzeciego z języka obcego. Jednocześnie na egzaminie po raz pierwszy wyodrębnione będą zadania z języka polskiego i matematyki, po to, by można było osobno ocenić umiejętności i wiedzę z tych przedmiotów.

"Próbny egzamin ma służyć samym uczniom i nauczycielom. Wskazać co uczniowie umieją dobrze, a nad czym trzeba jeszcze popracować" - powiedziała we wtorek dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie Anna Frenkiel podczas spotkania z dziennikarzami w Instytucie Badań Edukacyjnych.

"Początek grudnia to bardzo dobry termin na sprawdzenie umiejętności uczniów przed właściwym egzaminem. Nauczyciele będą mieli czas do świąt Bożego Narodzenia na sprawdzenie prac tak, by od nowego roku zacząć pracować z uczniami nad tym, w czym uczniowie są słabsi. Będzie wystarczająco dużo czasu na poprawę ich umiejętności przed prawdziwym egzaminem" - ocenił dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych Michał Federowicz.